דקים ומדרכי עץ התקנה וחידוש

דקים או בשמם העברי, מדרכי עץ, הפכו להיות פופולריים ושכיחים בשנים האחרונות ולא בכדי. מדובר על מגמה עיצובית אמיתית של חזרה אל הטבע, חזרה אל הבסיסי והפשוט ובמילים אחרות, חזרה אל העץ. אכן, דקים מעץ בגינה, במרפסת, על הגג או אפילו בגינה של בניין מחזיר את תחושת החמימות והטבעיות שכל כך חסרה לנו בעידן התעשייתי והקר בו אנו נמצאים.

זאת ועוד, התקנת דקים הם פתרון פונקציונאלי מושלם למרפסת עם פרגולות, לפינות ישיבה בחצר, לריצוף הגינה סביב הבריכה, לאדניות פרחים, למדרגות חצר ולכל פונקציה מחוץ לבית. במובן זה, אנו נהיה עדים לעוד ועוד דקים שיותקנו בכל מיני מקומות

IMG_0853 דק

סוגי הדקים ובחירת העץ

בדגן עבודות עץ יודעים בחירת סוג העץ להתקנת דקים היא קריטית וחשובה אך לא כמו בחירת המתקין. חשוב לדעת שיש אמנם עצים טובים יותר או פחות, אך מתקין מקצועי ימליץ לכם על העץ הנכון ביותר ביחס לתבנית הנוף, הצורך, התקציב והעיצוב.

בדקים אנו מבחינים בין עצים קשים לחצי קשים ורכים:

גם מחירם של דקים העשויים מעצים אלה שונה בהתאם לחומר הגלם. יחד עם זאת, תהליך שעובר העץ, הכנתו להתקנה, חיטוי ואיכות הגימור הם אלה שיקבעו בסופו של דבר את איכות דקים.

יש לכם דק ישן? אנו מבצעים חידוש דקים הכולל שיוף שימון וצביעה למראה חדש!
למידע נוסף על  שרותי חידוש דקים לחצי כאן >>

יתרונות דק עץ?

על מנת להבין את יתרונות דקים מעץ על פני הבטון או האבן, מספיק להסתכל במרחב הציבורי ולראות כמה דקים הותקנו בו לאחרונה. הבולט והמפורסם מביניהם הוא כמובן מתחם דקים בנמל תל אביב שנמתח לאורך החוף ומאכלס בתוכו מסעדות, ברים, מרכזי בריאות ומועדונים.

המתכננים הבינו כי התקנת דקים הוא לא רק אמירה אקולוגית חשובה אלא גם אפשרות למרחב בטוח יותר בו ניתן לעשות מספר דברים: לשבת, לטייל, לנסוע על אופניים, להופיע, לרוץ ולהשתולל. מה גם שאין מה להשוות בין המראה החמים והיפה של עץ לבין בטון קר ומנוכר.

בדגן איכות התכנון ושימוש בטכנולוגיה מתקדמת על מנת להגיע לרמה הגבוהה ביותר של איכות יבטיחו לכם מתחם דקים משגע, איכותי ועמיד לאורך שנים.

דק עץ אינו רק מדרך שטוח של עץ ואפשר לשלב אותם גם בהתקני גן וחצר אחרים: מדרגות לג'קוזי, HOT TUB או למרפסת, אדניות מסביב לחצר, דקים למרפסת בקומה השנייה, שביל מדרגות ועוד.

צוות דגן לשרותכם! צרו איתנו קשר בטלפון 09-8855808 או שלחו הודעה מהירה בטופס